Підвищення податку на угоди з нерухомістю: до кого в кишеню залізе уряд?

 Кaбінeт міністрів плaнує зaпрoвaдити дoдaткoвий прoгрeсивний пoдaтoк нa купівлю/прoдaж нeруxoмoсті. УНН рoзбирaвся, чим мoжe зaгрoжувaти ця ініціaтивa.

Урядoвий прoeкт зaкoну прo внeсeння змін дo Пoдaткoвoгo кoдeксу Укрaїни тa дeякиx зaкoнoдaвчиx aктів Укрaїни щoдo зaбeзпeчeння збaлaнсoвaнoсті бюджeтниx нaдxoджeнь містить нoрму прo зaпрoвaджeння пoдaтку во (избежание тих, хто продає нерухомість частіше, ніж двічі получи и распишись рік. Торкнеться це угод з продажу квартир, дач та котеджів, земельних ділянок, гаражів та інших побутових споруд.

Сетка оподаткування для цієї нерухомості виглядатиме наступним чином: перша угодье — 0%; друга — 5%, а третя і усі наступні — 18% податку з суми угоди. А решта об’єктів, що без- підпадають під вказані категорії, обкладатимуться 18-відсотковим податком вже нате другій за рік угоді.

Наразі перша следовать рік угода без- оподатковується, а починаючи з другої угоди сплачується 5%. В такой мере само 5% сплачується, якщо коммуналка чи будинок перебували у власності менше трьох років до самого моменту продажу.

Думка експертів

Нате думку експертів, перевалить в тінь та занизити вартість нерухомості далеко не вдасться.

“Конспиративно точно не зможуть працювати, тому що оформити необхідно весь век за домовленістю, ибо це державний реєстр, інакше ви маловыгодный будете власником квартири. Или, нелегальність тут виключається. После этого більше питання щодо дотримання прав людини, щоб безвыгодный було якоїсь нерівності. Дело в тому, що в такий спосіб прислуга складають свої кошти чтобы збереження не в копилка, а в нерухомість. І, очевидно, що прийде такий этап, що ці квартири будуть продавати. Якщо, наприклад, 56 квартир продавати до 2 на рік, так це розтягнеться держи 25 років. Тобто, господар никак не доживе. І, як-ведь кажучи, тут переплутали кобилу і воза. Якщо питання в тому, щоб винести з тіні линия ці приховані доходи, і стягнути з них податок, так мені здається, що це — безграмотный найкраща пропозиція, хоча вона має власть на життя”, — вважає председатель Аналітично-дослідницького центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко.

Для його думку, ця урядова ініціатива спрямована саме получи пошук прихованих доходів громадян. Сергієнко впевнений, що предварительно ініціатив запровадження нових податків та додаткових платежів чи обмежень стосовно нерухомості слід ставитися з обережністю та продумано, адже якщо безграмотный врегулювати усе — це може зачепити, зокрема, пенсіонерів, які мали хороші заробітки, а тепер змушені продавати надбане, аби вижити бери пенсії.

Експерт Едуард Бразас теж вважає, що урядова ініціатива спрямована возьми пошук додаткових доходів, але вже отнюдь не фізичних осіб, а забудовників.

“Ця "річ“ може відбитися бери доходах забудовників, які оптимізували свої продажі поверх переоформлення квартир бери фізичних осіб ще получай етапі будівництва, і потім продавали мало-: неграмотный квартири від забудовника, а продавали від фізосіб. Тобто, билль спрямований на цю цільову групу, і це, вслед за великим рахунком, відіб’ється приставки не- на цінах, а для їхніх доходах. В такой мере, це зрівняє їх базу оподаткування з тими забудовниками, які безграмотный використали цю схему оптимізації, а продавали від юридичних осіб інвестиційні компетенция”, — вважає експерт з нерухомості.

В думку Бразаса, в кінцевій вартості така урядова ініціатива маловыгодный відобразиться — маловыгодный варто очікувати стрибка цін, аль ж спроб заниження офіційної вартості задля мінімізації податку, адже діє общественный порядок оцінки нерухомості.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.