Житло на первинці за рік подорожчало на майже 10%

Ціни нa житлo в Укрaїні у пeршoму квaртaлі цьoгo рoку зрoсли нa 11,4% прoти aнaлoгічнoгo пeріoду минулoгo рoку. Присутствие чoму нa втoриннoму ринку ціни зростали швидше, ніж возьми первинці. Про це УНН повідомляє з посиланням держи дані Держстатистики.

Згідно зі статистичними даними, у першому кварталі цього року житло бери первинному ринку подорожчало держи 9,8%. При чому ціни держи "квадрати" мінялися, залежно від кількості кімнат:

  • квартири однокімнатні — зростання получи 10,8%
  • квартири двокімнатні — зростання получи 7,9%
  • квартири трикімнатні — зростання возьми 11,7%.

Що стосується вторинки, ведь тут житло у першому кварталі додало в ціні 12,4%. Зміни, залежно від кількості кімнат, виглядали (до:

  • квартири однокімнатні — подорожчання держи 12,3%
  • квартири двокімнатні — получай 13,1%
  • квартири трикімнатні — держи 11,8%.

За квартал (у порівнянні з IV кварталом 2020 року) житло подорожчало сверху 5,6%, зокрема нате первинці подорожчало загалом в 4,9%, на вторинці — получи 6,1%.

Додамо, дані наведено без участия урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

В Україні останнім иным часом спостерігається попит возьми іпотеку, ще й бери тлі запуску у березні урядової програми під 7%. После даними НБУ, зростання іпотечного кредитування відбувається переважно завдяки вторинному ринку нерухомості. Водночас, росте і вартість кредитів. Где-то, за останніми оновленими НБУ даними, середня ефективна себестоимость іпотечного кредиту нате вторинному ринку становила у лютому 13,9% (у січні — 13,8%), держи первинному — 17,1% (у січні — 15,9%).

Перед слова, що стосується “дешевої” іпотеки від уряду, в таком случае в експертних колах зазначають, що можуть бути підводні камені — “завуальовані додаткові відсотки”.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.